KORN sa vracia do Prahy

Zdroj foto: Getty/ Mick Hutson

Americká metalová skupina Korn sa vracia do Prahy. Legendárna formácia odohrá svoj koncert 16. novembra 2026 v pražskej O2 arene. Predpredaj lístkov odštartoval 17. marca prostredníctvom siete Live Nation, pričom následne sa predaj spustil aj v klasických distribučných sieťach. Ako špeciálni hostia na koncerte vystúpia britská formácia Architects a americká darkwave skupina Pixel Grip.

Kapela Korn patrí medzi hlavných pionierov hudobného žánru nu-metal. Formácia vznikla v roku 1993 v kalifornskom meste Bakersfield. Skupina výrazne zmenila hudobný svet v roku 1994, kedy vydala svoj rovnomenný debutový album „Korn“. Táto nahrávka definovala nový zvuk a prepojila prvky metalu, alternatívnej hudby a hip-hopu. Od svojho založenia predali hudobníci po celom svete viac ako 40 miliónov albumov. Počas svojej kariéry získali dve prestížne ceny Grammy a absolvovali množstvo svetových turné.

Zároveň sa v Prahe predstavia britskí metalcoroví Architects. Táto kapela vznikla v roku 2004 v meste Brighton. Hudobníci doteraz vydali desať štúdiových albumov a patria medzi popredných predstaviteľov modernej britskej metalovej scény.

Túto zostavu doplní chicagské trio Pixel Grip. Skupina sa zameriava na elektronickú hudbu, darkwave a synth-pop. Formácia prináša do koncertného programu alternatívny elektronický zvuk a dopĺňa tak tvrdú gitarovú zostavu večera.

Zdroj: http://spark-rockmagazine.cz

Najnovšie články

No posts found!

Najnovšie relácie

ROCK ON POZÝVA

Vypočuj si nás ako podcast