Zdroj foto: https://www.mondosonoro.com
Zakladajúci člen skupiny Queens of the Stone Age, basgitarista Nick Oliveri mieri do Brna. Hudobník vystúpi 30. júla v brnianskom klube První patro po boku punkrockovej legendy, americkej kapely Dwarves. Táto zostava sľubuje divokú koncertnú šou, keďže Oliveri je známy svojím nekompromisným herným štýlom a búrlivou minulosťou.
Nick Oliveri sa zapísal do rockovej histórie najmä svojím pôsobením v dvoch zásadných stonerrockových formáciách. Najprv hral v kapele Kyuss, z ktorej neskôr v roku 1996 vznikla skupina Queens of the Stone Age (QOTSA). Tú založil gitarista a spevák Josh Homme. Oliveri sa k nemu pripojil krátko po vzniku a naspieval či nahral basu na prelomové albumy Rated Ra Songs for the Deaf. Homme ho však v roku 2004 z kapely vyhodil kvôli jeho nevyspytateľnému správaniu a problémom so zákonom. Okrem QOTSA vedie Oliveri svoj vlastný projekt Mondo Generator a pravidelne hosťuje v rôznych iných formáciách.
Americká kapela Dwarves, s ktorou Oliveri do Brna prichádza, vznikla v roku 1983 v Chicagu pod pôvodným názvom The Suburban Nightmare. Skupina patrí k priekopníkom garážového punku a hardcore punku. Preslávila sa nielen svojou priamočiarou, rýchlou hudbou, ale aj škandalóznymi, často veľmi krátkymi koncertmi, ktoré sprevádzala agresia a nahota na pódiu. Sám Nick Oliveri s Dwarves dlhodobo spolupracuje a v kapele vystupuje pod pseudonymom Rex Everything. Brniansky koncert tak prinesie prierez ich energickou tvorbou.
Zdroj: http://spark-rockmagazine.cz

